Karty tarota a horoskop – czym się od siebie rożnią?

Czym są karty tarota?

Karty tarota to karty, które obecnie służą do wróżenia. Współczesna talia składa się z 78 kart, z czego 22 z nich to Wielkie Arkana, a pozostałe 56 to Małe Arkany. Najważniejszymi kartami we wróżbie są oczywiście karty Wielkie Arkana, ponieważ przedstawiają one postacie oraz sytuacje, które ukazują nasze obecne życie. Karty te są w stanie ukazać naszą energię, która będzie nam towarzyszyć przez bardzo długi czas. Z całą pewnością są więc kartami tajemniczymi, które kojarzą się z mrocznymi czarami, a więc z magią. Budzą niezwykłą ciekawość, a zarazem lęk przed poznaniem swojej wróżby, która może dotyczyć całego naszego życia.

Karty tarota – do kogo udać się na wróżbę?

Jeśli jesteś zdecydowany, ciekawy i nie boisz się zbytnio poznania swojej przyszłości, możesz poznać swoje przyszłe losy za pomocą kart tarota. Niemniej jednak nie powinieneś robić tego na własną rękę, gdyż może to być dla Ciebie niebezpieczeństwem. Z tego względu musisz udać się do profesjonalnej osoby, która zajmuje się takimi rzeczami na co dzień . W tym kierunku najlepiej udać się do rozsądnej, profesjonalnej oraz polecanej wróżki, która za pomocą swoich umiejętności odczyta z kart Twoją przyszłość.

Czym jest horoskop?

Horoskop to nic innego jak przepowiednia bądź opis charakteru danego człowieka sporządzona na podstawie układu ciał niebieskich, czyli każdego naturalnego obiektu fizycznego znajdującego się w przestrzenni kosmicznej poza granicą atmosfery ziemskiej. Ważnymi tutaj aspektami jest konkretna data, godzina oraz miejsce urodzenia danej osoby, dlatego w zależności od konkretnego dnia, horoskop może się różnić. Uważa się go za coś indywidualnego, coś w postaci osobistego kodu, który określa nasze całe życie. Horoskop jest unikalny, a więc niepowtarzalny.

W horoskopie znajdują się znaki zodiaku, które przynależą do nas w zależności od naszego miesiąca urodzenia. Na ich podstawie możesz dowiedzieć się o sobie wielu rzeczy. Nie określi on jednak naszej przyszłości, w jaki sposób będzie dokładnie wyglądała, ale wskaże odpowiednie działania, które mogą ją ulepszyć. Dzięki niemu dowiesz się o cechach swojego charakteru, jaki zawód najbardziej Cię uszczęśliwi, wytłumaczy niektóre Twoje zachowania oraz otaczających Cię ludzi i podsunie najlepsze rozwiązania. Wskaże Twoje zalety oraz wady, nad którymi powinieneś popracować.

Czym się różnią karty tarota od horoskopu? – Podsumowanie

Karty tarota to wróżby, które są skierowane bezpośrednio na daną, konkretną osobę. Nie dotyczą nikogo innego jak w przypadku horoskopu, który określa się miesiącem urodzenia. Wróżby w przeciwieństwie do horoskopu odnoszą się wyłącznie do życia osoby, która chce poznać swoją przyszłość, a nie tych, którzy urodzili się w danym miesiącu zodiakalnym. Z tego powodu dają dużo bardziej szczegółowe odpowiedzi na zadane przez nas pytania i są w stanie powiedzieć o wiele więcej. Są bardziej precyzyjne i dlatego wymagają pójścia do profesjonalnej wróżki, a nie tak jak w horoskopie przeczytania po prostu swojego znaku zodiaku. Niemniej jednak powinieneś sam zdecydować, którą opcję bardziej preferujesz.

Autor

  • Zajmuje się pisaniem recenzji sprzętu elektronicznego dla serwisów i blogów technicznych. W wykształcenia psycholog. Prywatnie fan nowości elektronicznych i technologii internetowych.

1 thought on “Karty tarota a horoskop – czym się od siebie rożnią?

Dodaj komentarz