Jak urządzić modne mieszkanie?

Urządzanie mieszkania nigdy nie jest najłatwiejszym zadaniem – zwłaszcza jeśli kwestię aranżacji, dzielimy na dwoje. Ciężko jest dograć obie formy pomysłów i upodobań. Nie jest to niemożliwe! Wystarczy usiąść i dojść do jakiegoś konsensusu. Każdy, kto urządza swoje mieszkanie – robi to wedle swoich marzeń. To jest najlepsza definicja ,,modnego mieszkania”. Modne, znaczy przytulne, ładne i komfortowe. A o gustach się nie dyskutuję.

Czerpanie informacji i pomysłów

W dzisiejszych czasach pomimo wielkiego wyboru i kłopotów związanych z tym, możemy cieszyć się z ogromu możliwości. Możemy czerpać wiedzę, informację i przede wszystkim inspirację i pomysł na aranżację wnętrz z wielu źródeł.

  • Internet i programy telewizyjne- przeglądanie galerii zdjęć, może natchnąć Cię na jakiś super pomysł;
  • Poradniki – tam znajdziesz konkretne propozycję z danego stylu i propozycję połączenia danej rzeczy z innymi, które do niej pasują;
  • Sklepy budowlane – wystawy robione w marketach, pozwolą Ci na zobaczenie danego produktu , w danym wnętrzu (przykładowo większa powierzchnia kafelek na wystawie, pozwoli Ci zdecydować czy to jest to czego szukasz;
  • Aplikacje i programy – istnieje wiele programów, które ułatwiają zaprojektowanie swoich wnętrz;
  • Znajomi – często zdarza się, że odwiedzamy naszych przyjaciół/rodzinę i urzeka nas dana rzecz na tyle, że pragniemy mieć ją u siebie.

Modne mieszkanie – jak to zrobić?

Modne mieszkanie można interpretować na miliony sposobów. Są pewne narzucone z góry od projektantów produkty i style, które w danym sezonie nazwane są modnymi. Ale czy to jest dobry wyznacznik aranżacji naszego mieszkania? Tutaj ostateczne zdanie pozostawione jest mieszkańcom domu, który przechodzi lub przechodzić będzie metamorfozę. Skupmy się na tym co nam się podoba i na tym – w czym czujemy się najlepiej. Oczywiście, nie ma nic złego w zakupie produktów, które zostały wybrane za modne w danym sezonie – warto przemyśleć jednak czy takie rozwiązanie będzie dobre dla nas samych. Rzecz lub styl może być ładna w czyimś mieszkaniu – w Twoim może okazać się totalną klapą. Wybierz takie produkty i styl, które podobają się Tobie i osobom, z którymi mieszkasz. Nie nadążymy za zmianami modowymi tak, aby być na bieżąco. Swoje wnętrza stwórz tak abyś mógł je w każdym momencie zmienić diametralnie – samymi dodatkami. To jest możliwe.

Autor

  • Zajmuje się pisaniem recenzji sprzętu elektronicznego dla serwisów i blogów technicznych. W wykształcenia psycholog. Prywatnie fan nowości elektronicznych i technologii internetowych.

1 thought on “Jak urządzić modne mieszkanie?

Dodaj komentarz