Gdzie wybrać się na Sylwestra poza Polską?

Nad Sylwestrem warto zastanowić się kilka miesięcy przez nim. Wyjątkowy moment żegnania starego roku można obchodzić na wiele sposobów. Może to być domówka, bal lub impreza klubowa. Jednakże wiele osób decyduje się na wycieczkę zagraniczną. W poradniku podpowiadamy gdzie spędzić czas podczas Sylwestra.

Finladia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co przyniesie ci nowy rok, to koniecznie wybierz się do Finlandii. Zwyczajem podczas Sylwestrowej zabawy jest wróżenie ze stopionej cyny. Przypomina to polskie lanie wosku. Fino podczas Sylwestra wlewają wody nieco cyny i obserwują jej przybrany kształt. Serce lub pierścionek to symbole miłości, statek może oznaczać podróż, a świnia obfitość jedzenia.

Dania.

W Danii, aby pożegnać Stary Rok i pomyślnie przeżyć nowy przed drzwiami domów tłucze się talerze i szklanki . W Polsce taki obyczaj jest kojarzony zazwyczaj z weselem. Istnieje także wiele innych obrzędów i tradycji mających przynieść szczęście w Nowym Roku jak np. zeskakiwanie z krzesła o północy.

Szkocja.

Sylwester w Szkocji zgonie z tradycją trwa aż 4 dni. W Edynburgu 20 grudnia organizowana jest parada z pochodniami paląca na końcu rytualnie łódź wikińską. Według szkockich przesądów po zakończeniu imprezy sylwestrowej należy odwiedzić znajomych. Warto mieć ze sobą whisky i domowe dobre ciasto.

Hiszpania.

W Hiszpanii przed wybiciem północy należy zjeść 12 winogron, co ma zapewnić pomyślność i szczęście. Tradycja ma korzenie w pierwszej połowie XX wieku i jest pomysłem plantatorów.

RPA.

W Nowym Roku należy wyrzucić stare i bezużyteczne przedmioty jak na przykład zepsuty telewizor, co według przesądu ma rozpocząć Nowy Rok bez starych zobowiązań. Uwaga, spacerując po ulicy, ponieważ często wadliwy sprzęt jest wyrzucany z okien na ulicę.

Australia.

W sylwestra w Australii panuje wakacyjny klimat. W grudniu i styczniu organizowane są koncerty plenerowe. Co roku w Sydney odbywa się ogromny pokaz fajerwerków, który w Polsce możemy oglądać z wyprzedzeniem. Nowy Rok w Australii przychodzi o godzinie 14 czasu polskiego.

Tajlandia.

W Tajlandii panuje wspaniały, plażowy klimat i dyskotekowa muzyka. W trakcie zabaw występują skoki przez płonące obręcze i malowanie ciała świecącymi kolorami. Impreza trwa do wschodu słońca lub nawet dłużej.

Nowy Jork.

Na Manhattanie sylwestrowa impreza jest szczególnie gorąca. Rewelacyjny program artystyczny ściąga miliony osób. O północy na bawiący się tłum spada deszcz konfetti.

Polacy coraz chętniej świętują Sylwestra poza domem. Wiele osób wybiera zagranicę. Osoby pozostające w domach przeznaczają czas głównie na odpoczynek.

Autor

  • Zajmuje się pisaniem recenzji sprzętu elektronicznego dla serwisów i blogów technicznych. W wykształcenia psycholog. Prywatnie fan nowości elektronicznych i technologii internetowych.

1 thought on “Gdzie wybrać się na Sylwestra poza Polską?

  1. Spędziłem z dziewczyną sylwestra w RPA i było wręcz cudownie. Tyko trzeba uważać na miejscowe tradycje, bo lokalni mieszkańcy lubią wyrzucać zużyty sprzęt przez okno. Co kraj to obyczaj, ale dla mnie to gruba przesada.

Dodaj komentarz