Biurka dla graczy – na co zwrócić uwagę ?

Jak wiadomo, samo postawienie komputera na biurku nie zrobi z mebla biurka gamingowego. Prawdą jest, że grać można wszędzie i na każdym biurku, jednakże nie da się ukryć, że biurko gamingowe przeznaczone do gry to możliwość zapewnienia sobie maksimum komfortu i wygody. Warto wiedzieć, iż najlepsze biurka gamingowe wyróżniają się nie tylko niezwykłym designem, ale przede wszystkim zapewniają wygodę podczas rozgrywki, co często przekłada się na efekty.

Co warto wiedzieć o biurkach dla graczy?

Wiele tego rodzaju mebli jest zaprojektowanych w taki sposób, aby odpowiadać w jak najlepszym stopniu na potrzeby gracza. Dzięki biurkom gamingowym można z powodzeniem zachować porządek na biurku oraz uniknąć plątania się kabli. Podczas wybierania odpowiedniego mebla warto brać pod uwagę między innymi wymiary mebli. Standardowe wymiary biurka odpowiedniego do gry to około 160 x 80 centymetrów. Takie biurko jest w stanie z powodzeniem pomieścić myszkę, klawiaturę, głośniki, a także monitor . Oczywiście wymiary biurka muszą być dostosowane do rozmiaru pokoju, jednakże nie należy ze względu na wielkość pomieszczenia wybierać jak najmniejszego biurka. Taki mebel mógłby być powodem dużego dyskomfortu przez cały czas uczestniczenia w rozgrywce. Dużo miejsca to swoboda, którą prędzej czy później doceni każdy gracz.

Podczas wybierania biurka warto zwrócić uwagę także na materiał blatu biurka. Powinien być on zrobiony z materiału mocnego i odpornego na uszkodzenia, na przykład z płyty HDF, czy też MDF. Dobrym pomysłem jest również wybranie biurka z drewna, które jest wytrzymałe. Co więcej, blat powinien być laminowany, co ułatwia utrzymanie biurka w czystości oraz chroni je przed przypadkowymi zarysowaniami.

Dodatkowe udogodnienia

Wiele biurek to nowoczesne rozwiązania, które oferują nietypowy kształt oraz wiele dodatkowych udogodnień. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na:

  • biurka z wycięciem na froncie ułatwiającym przyjęcie wygodnej pozycji,
  • biurka  z uchwytami na napój oraz słuchawki,
  • biurka z zamontowaną podstawką na monitor, która pozwala na ustawienie go na wysokości wzroku gracza.

Autor

  • Zajmuje się pisaniem recenzji sprzętu elektronicznego dla serwisów i blogów technicznych. W wykształcenia psycholog. Prywatnie fan nowości elektronicznych i technologii internetowych.

1 thought on “Biurka dla graczy – na co zwrócić uwagę ?

  1. Kupując biurko dla graczy zwróć uwagę na to, czy biurko pomieści cały sprzęt komputerowy. Jeśli masz 3 monitory to będziesz potrzebować sporo miejsca. Dodatkowo jeśli chcesz mieć drukarkę, to przyda ci się dodatkowa półka.

Dodaj komentarz